OPTIKA MEDEK TJ HODONICE 2 : 3 GPOA ZNOJMO B
4.HORA 1/2 VOZÁBAL
5.KRUŽÍKOVÁ E. 0 KOVALÍČEK
156 fotek a 18 videí, minulý pátek, 193 zobrazení, přidat komentář | kultura, lidé, vesnice
196 fotek a 1 video, minulé úterý, 112 zobrazení, přidat komentář | děti, sport
Přeboru škol se zúčastnilo 16 dětí ZŠ Tasovice všichni členové oddílu Optika Medek TJ Hodonice.Tří družstva hrála ve skupině B starší žáci.Zde startovalo 13 družstev .Nejlépe se umístilo družstvo ZŠ Tasovice A na 2 místě za GPOA Znojmo ve složení Ivanovič Radim,Němec Vít,Kružíková Eliška a Fafílek Tadeáš. Družstvo ZŠ Tasovice B ve složení Provazník Petr,Griebaum Adam,Kolmý Richard,Král David na 9 místě.Smíšené družstvo ZŠ Tasovice C ve složení Hadroušek Petr,Horová Karolína,Kružíková Kristína a Grillowitzerová Markéta na 10 místě muselo hrát za starší žáky.
V nejmladší kategorii ZŠ Tasovice ve složení Němec Petr,Ivanovič Patrik,Kortan Dalibor a Bořil Tadeáš se umístili na 2 místě.
Za celek ZŠ Hrušovany hráli také naši oddílový hráči (Optika Medek TJ Hodonice) sourozenci Radek a Lucie Chudějovi
Obě naše družstva z druhého místa starších i mladších žáků se kvalifikovala do Jihomoravské krajské kolo Přeboru škol v šachu na osvědčeném místě v sále Domu školství v Břeclavi v úterý 29. ledna 2019 od 9:00 do 15:00 hodin - přihlášky by měly školy odeslat do 15. ledna.
100 fotek a 8 videí, minulé pondělí, 457 zobrazení, přidat komentář | děti, události, vesnice
22 fotek, 2.12.2018, 34 zobrazení, přidat komentář | sport, události
Dnešní 4.kolo KPII B s celkem z Ivančič se odehrál v Drnholci "U Ondrů".K zápasu jsme nastoupili v docela silné sestavě.Po několika remízách kdy jsem i já nabízel soupeři remiz kterou soupeř nepřijal jsem nakonec v krásné koncovce partii vyhrál a tak jsme vedli 4 : 2 Olda Dobeš prohrál a zápas rozhodoval na druhé šachovnici Roman Matula.Ve vyrovnané pozici nakonec partii dotáhl do vítězného konce a zápas rozhodl v náš prospěch 5 : 3 Tím se nám podařilo udržet na pěkném pátém místě.Na nováčka soutěže si myslím dobrý výsledek.Na páté kolo 16. prosince zajíždíme na ŠK Lokomotiva Brno C
40 fotek, 1.12.2018, 133 zobrazení, přidat komentář | doma, kultura, oslavy
Zdobení Vánočních stromků v Hodonicích SPOLKEM HODOŇÁCI
21 fotek, 26.11.2018, 64 zobrazení, přidat komentář | sport, události
Tygři ukázali velkou vůli vyhrát, když o víkendu obrátili oba zápasy a minutu před koncem dávali vítězné góly na 4:3. Týmový duch je v letošní sezóně velké plus a s trochou štěstí se podařilo vyhrát 10. zápas v řadě ?? ??
Tentokrát fotky z tribuny, děkujeme Lucii Pospíchalové.
14 fotek, 25.11.2018, 42 zobrazení, přidat komentář | sport, události
OKRESNÍ PŘEBOR .TJ Znojmo hrálo jako domácí v naší klubovně z důvodu nedobitné klubovny znojemské haly. Naše sestava 1.šach. Matula R. remízoval s Halbrštatem.Náš hostující hráč Michal Bobek vyhrál partii s favorizovaným Endlem (gratuluji ,pěkná partie)L.Holienka prohrál s Doležalem a Hora a Korger také remiz.Celkově 2.5 : 2.5
Dobrý výsledek s tímto soupeřem
V sobotu 1.12.2018 dohráváme zápas s Břežanama a v neděli zajíždíme KPII v Drnohlci proti Ivančicím..
90 fotek a 1 video, 24.11.2018, 117 zobrazení, přidat komentář | děti, sport, události
Šachového turnaje BŘEŽANSKÝ KONÍK se zůčastnilo celkem 42 hráčů a hráček.Náš oddíl vyslal do boje 4 chlapce a dvě dívky.Závěr turnaje lépe zvládli bratři Molíkové.Pořadí ve skupině dětí bylo následující. 1. místo Molíík Jakub Gpoa Znojmo, Spolek 2. místo Molík Ondřej Gpoa Znojmo, Spolek 3. místo Ivanovič Radim OPTIKA MEDEK TJ HODONICE
Pořadí dívek 1.místo Kružíková Eliška OPTIKA MEDEK TJ HODONICE 2.místo Vávrová Adéla Gpoa Znojmo, Spolek 3.místo Chudějová Lucie OPTIKA MEDEK TJ HODONICE
Po devíti kolech. Pořadí ve skupině po Play off 1.místo Krédl Karel Moravska Slavia Brno 2.místo Petlák Josef TJ Znojmo 3.místo Nekula Richard TJ Znojmo
Slovo pořadatele
Vážení šachoví přátelé,

V sobotu 24.11.2018 uspořádal šachový kroužek Břežany- Pravice za podpory OŠS Znojmo první ročník turnaje v rapidšachu "Břežanský koník". V místní tělocvičně se sešlo v turnaji dospělých 17 hráčů, kteří se utkali v devítikolovém rapidu a první čtveřice se utkala v následném play-off . Absolutním vítězem se stal Karel Kredl z brněnské "Morendy", druhé místo obsadil koryfej znojemského šachu Josef Petlák a třetí příčku vybojoval jeho oddílový kolega Richard Nekula. Pořadatelé počítali v turnaji dospělých s vyšší účastí, nicméně turnaj probíhal poklidné a komorní atmosféře.

V turnaji žáků, který byl hrán jako první kolo GP se střetlo 25 adeptů královské hry od ostřílenějších hráčů až po úplné začátečníky. Utkání probíhalo zcela v režii bratrů Molíkových (GPOA Znojmo), kteří pořádně zatopili všem svým soupeřům! Jakub zvítězil se šesti body a jeho mladší bratr Ondra skončil na druhém místě s pěti body a lepším pomocným hodnocením Bronz získal hodonický talent Radim Ivanovič. Pro nováčky našeho klubu (GPOA Znojmo) Filipa Čtveráčka a Marka Peroutku to byla první turnajová zkušenost a chlapci se ji zhostili se ctí. Závěrem nezbývá než poděkovat pořadatelskému týmu a také všem hráčkám a hráčům za účast!
193 fotek a 1 video, 23.11.2018, 494 zobrazení, přidat komentář | lidé, oslavy, události, vesnice
25 fotek a 2 videa, 18.11.2018, 61 zobrazení, přidat komentář | lidé, sport, události
Třetí zápas KPII B pro náš tým Optika Medek TJ Hodonice vyšel nečekaně dobře.Na zápas nás přijelo devět tak jako náhradník jsem zůstal mimo hru.Po krásné kulturní vložce od Pavla Jordána (pěkně hrál) .Naše družstvo vyhrálo s favoritem 3.5 : 4.5. Páté místo po třetím kole je pro nás slušný výsledek.
Příští čtvrté kolo první neděli druhého prosince k nám zavítá TJ Sokol Ivančice.
88 fotek a 6 videí, 17.11.2018, 368 zobrazení, přidat komentář | doma, události
13 fotek a 1 video, 16.11.2018, 51 zobrazení, přidat komentář | děti, sport
Přebor šachového kroužku se vydařil.Absence Elišky Kružíkové to trochu poznamenala.Zvítězil Radim Ivanovič před Němcem Vítem následoval nováček kroužku Provazník Petr.Nejlepší dívka Grillowitzerová Markéta skončila na osmém místě.Každé dítě si odneslo malou připomínku turnaje.