BŘEŽANSKÝ KONÍK 2018_11_24

Název

Popis

Šachového turnaje BŘEŽANSKÝ KONÍK se zůčastnilo celkem 42 hráčů a hráček.Náš oddíl vyslal do boje 4 chlapce a dvě dívky.Závěr turnaje lépe zvládli bratři Molíkové.Pořadí ve skupině dětí bylo následující. 1. místo Molíík Jakub Gpoa Znojmo, Spolek 2. místo Molík Ondřej Gpoa Znojmo, Spolek 3. místo Ivanovič Radim OPTIKA MEDEK TJ HODONICE
Pořadí dívek 1.místo Kružíková Eliška OPTIKA MEDEK TJ HODONICE 2.místo Vávrová Adéla Gpoa Znojmo, Spolek 3.místo Chudějová Lucie OPTIKA MEDEK TJ HODONICE
Po devíti kolech. Pořadí ve skupině po Play off 1.místo Krédl Karel Moravska Slavia Brno 2.místo Petlák Josef TJ Znojmo 3.místo Nekula Richard TJ Znojmo
Slovo pořadatele
Vážení šachoví přátelé,

V sobotu 24.11.2018 uspořádal šachový kroužek Břežany- Pravice za podpory OŠS Znojmo první ročník turnaje v rapidšachu "Břežanský koník". V místní tělocvičně se sešlo v turnaji dospělých 17 hráčů, kteří se utkali v devítikolovém rapidu a první čtveřice se utkala v následném play-off . Absolutním vítězem se stal Karel Kredl z brněnské "Morendy", druhé místo obsadil koryfej znojemského šachu Josef Petlák a třetí příčku vybojoval jeho oddílový kolega Richard Nekula. Pořadatelé počítali v turnaji dospělých s vyšší účastí, nicméně turnaj probíhal poklidné a komorní atmosféře.

V turnaji žáků, který byl hrán jako první kolo GP se střetlo 25 adeptů královské hry od ostřílenějších hráčů až po úplné začátečníky. Utkání probíhalo zcela v režii bratrů Molíkových (GPOA Znojmo), kteří pořádně zatopili všem svým soupeřům! Jakub zvítězil se šesti body a jeho mladší bratr Ondra skončil na druhém místě s pěti body a lepším pomocným hodnocením Bronz získal hodonický talent Radim Ivanovič. Pro nováčky našeho klubu (GPOA Znojmo) Filipa Čtveráčka a Marka Peroutku to byla první turnajová zkušenost a chlapci se ji zhostili se ctí. Závěrem nezbývá než poděkovat pořadatelskému týmu a také všem hráčkám a hráčům za účast!