O POHÁR STAROSTY OBCE HODONICE 2021_07_17

Název

Popis

O pohár starosty obce Hodonice na našem domácím hřišti, kam dorazilo 8 družstev mladších hasičů, 10 družstev starších a 6 družstev dorostu, který u nás byl dále rozdělen na 3 družstva chlapecká a 3 družstva dívčí.

Soutěž začala kategorií dorostu, kde se našim hasičům pokus v prvním kole ne úplně vydařil. Zato ve druhém kole svůj výkon vylepšili (čas 21:77 a průběžné 1. místo). Nakonec je však svým druhým pokusem překonali dorostenci z Tasovic. Takže naše družstvo obsadilo konečné 2. místo!!

V kategorii mladších se většině družstev v prvním kole nedařilo a nikdo nedokázal zaběhnout čas pod 20 vteřin. Ve druhém pokusu však naše družstvo „A“ předvedlo skvělý pokus (čas 18:18), který jim zajistil s jistotou 1. místo!! Družstvo „B“ tentokráte chybovalo i ve svém druhém pokusu, a nakonec z toho bylo 8. místo.

Také v kategorii starších se v prvních pokusech většině družstev nedařilo, kromě našich. Naše „A“ družstvo zaběhlo čas 19:07 s a družstvo „B“ zaběhlo skvělých 15,87 s, což znamenalo průběžné 1. místo. Zato ve druhém kole se rozjelo pravé drama. Naše „A“ družstvo běželo jako první v pořadí a zaběhlo perfektní požární útok s časem 14,53 s!!!! Paráda!!! Ale ještě před námi byly druhé pokusy ostatních družstev, která své výkony také výrazně vylepšovala. Ale nikdo z nich nás průběžně nedokázal předběhnout. Ještě v půlce druhého kola byla naše družstva na 1. a 2. místě. Mezi posledními však běžela svoje pokusy družstva Chvalovic a Tasovic a jejich požární útoky zvládli skvěle. Tasovice dokonce časem 14,32 s odsunuly naše družstvo na 2. místo. A družstvo Chvalovic se vklínilo mezi naše družstva, takže konečné pořadí našich družstev bylo 2. místo družstvo „A“ a 4. místo družstvo „B“.

Přesto to byl skvělý závod plný dramatu a zvratů, bylo na co se dívat!! Škoda jen, že letos nepřišlo mnoho místních fanoušků naše Mladé hasiče podpořit a fandit jim..

No a my se po předvedených výkonech těšíme na další závody, které nás čekají již tento víkend. V sobotu 24.7. od 16 hod. v Hrádku a v neděli 15.7. od 10 hod ve Skalici.