Středoškolský přebor v rapidšachu Znojmo GPOA OPEN 2018_04_06

Název

Popis

Na přebor středoškoláků byl pozván i náš oddíl. Turnaje se zůčastnilo 28 hráčů.Děti ZŠ Tasovice členové našeho kroužku TJ Hodonice nehráli vůbec špatně.V silné konkurenci středoškoláků se umístil na 12. místě Kolmý Richard, na 18.místě Ivanovič Radim 20. Němec Vít a 21. Krůžíková Eliška.Každý víkend nás čeká nějaký turnaj.14.dubna Haiva Cup v Hodonicích a další sobotu pro dívky Znojemská královnička a pro chlapce Znojemský Rytíř v Louckém klášteře.

V pátek 6.4.2018 uspořádal šachový klub SK GPOA Znojmo, ve spolupráci s OŠS Znojmo a školou GPOA Znojmo turnaj v rapidšachu mládeže. Hrálo se na pět kol tempem 2x30 min plus 5 vteřin na tah se zápisem partie. Turnaje se zúčastnilo 28 mládežníků z okresu Znojmo včetně hostů z brněnského gymnázia Matyáše Lercha. Účast nás jako pořadatelský klub příjemně překvapila. Po úvodním proslovu pana ředitele RNDr. Leoše Gretze a řídícího soutěže Zdenka Molíka utkání začalo. Pro naše juniory byli soupeři z krumlovského a brněnského gymnázia velkou neznámou, neboť se nad šachovnicemi doposud nepotkali. Po tuhém boji se absolutním vítězem stal s pěti body Dominik Hrůza z Lokomotivy Brno, následován Jakubem Markem (SK GPOA Znojmo), bronz získal Dominik Fryda z brněnské Lokomotivy, který přivezl na turnaj i svoje svěřence a jejichž hru bedlivě sledoval. Pomyslnou bramborovou medaili vybojoval Náth Vozábal a na pátém místě skončil Tomáš Dvořák z SK Duras BVK Brno. Nejlepšími hráči znojemského okresu se stali Jakub Marek, následován Náthem Vozábalem, třetí příčku obsadil Radek Nekvasil (všichni GPOA). Příjemně překvapil i Štěpán Nekula, který v silné konkurenci vybojoval tři body a skončil devátý, hned za Radkem Nekvasilem. Za svůj výkon se nemusí stydět ani Kuba Molík a hodoničtí školácí, kteří solidně obstáli proti středoškolákům. Rozhodčími soutěže byli Radek Skoumal a Radek Nekvasil. Pořadatelé děkují touto formou škole GPOA za poskytnutí prostor, neúnavném donátorovi mládežnických turnajů panu Rösnerovi za finanční ceny pro první pětici účastníků a hlavně všem dětem a juniorům za účast!